Zoom Cloud Meetings

Hem eğitim sektöründe hem de çalışma hayatında, son dönemde uzaktan çalışma yöntemleri önem kazandı. Bu durum her kurumun kendine göre farklı bir görüntülü konuşma yöntemi seçerek kullanmasına sebep oldu. Biz de bu programlar içerisinde en çok tercih edilenlerden Zoom nasıl kullanılır sorusunun yanıtını sizler için derledik.

Zoom uygulamasını hemen indirmek için aşağıdaki butona tıklayınız.

 

indibutton

 

2020 yılı, beklenmedik ve hızlı bir şekilde tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sebebiyle insanları evlerine hapsederek başladı. Okulların kapanması ve hemen akabinde birçok iş yerinin faaliyetlerini durdurması sebebiyle, uzaktan eğitim ve evden çalışma sistemini tercih etmek kaçınılmaz oldu. Gerek okulların dersleri, gerekse şirketlerin toplantıları görüntülü görüşme programları üzerinden yapmak durumunda kalmaları bu programlara olan ilgiyi arttırdı. Özellikleri birbirinden farklı çok sayıda görüntülü konuşma programı var elbette ancak Zoom birçoklarına göre bir adım öne çıkıyor.

Zoom Nasıl Çalışır?

Zoom Nasıl Çalışır

Zoom uygulaması cep telefonu üzerinden kullanılabiliyor. Zoom uygulamasını aşağıdaki butona tıklayarak dilerseniz cep telefonunuza yükleyebilirsiniz.

indibutton

 

Uygulama üzerinden bir toplantıya katılmak için iki yolunuz var. Dilerseniz üye girişi yapmadan “Join a meeting” seçeneği üzerinden, katılacağınız toplantının sizinle paylaşılmış olan numarasını yazarak görüşmeye katılabilirsiniz. Diğer bir seçenekte ise sisteme ücretsiz üye olabilirsiniz. Mail adresi ve şifre ile giriş yapabileceğiniz gibi; Facebook, Google ya da SSO hesaplarınız üzerinden de giriş yapabilirsiniz.

  • Gelen ekrandan “New Meeting” seçeneği ile görüşme başlatabilir ve katılmasını istediğiniz kişileri davet edebilirsiniz.
  • Toplantıya katılacak kişilere mail ile davet gönderebilirsiniz ya da sistemin ürettiği toplantı ID’sini katılımcılar ile paylaşarak görüşmeye katılmalarını sağlayabilirsiniz.
  • “Join” ile davet edildiğiniz bir toplantıya katılabilir.
  • “Schedule” ile ileri tarihli bir toplantı planlayabilirsiniz.

 

indibutton