TikTok

Son döneme damga vuran uygulamalar arasında yer alan, fotoğraf, video paylaşım ve mesajlaşma uygulaması Tik Tok ile ilgili değerlendirme yazımızı okuyun...

TikTok uygulamasını hemen indirmek için aşağıdaki butonu tıklayınız.

indibutton

Küresel bir video paylaşım alanı olan TikTok platformundaki kullanıcılar, kendi kısa videolarını oluşturup, paylaşabiliyor. Kullanıcılar paylaşmak istedikleri videolarına, özel efekt filtreleri, eğlenceli etiketler ve çıkartmalar ile sevdikleri müzikleri veya sesleri ekleyebiliyorlar.

Video klipleri kırpmak, kesmek, birleştirmek ve kopyalamak için düzenleme araçları da sunan TikTok, YouTube, Instagram, Snapchat ve Vine gibi uygulamaların kesişiminde kısa ve anlık videolara odaklanan bir platform. TikTok’taki videolar 15 saniye ile sınırlı ancak daha uzun hikayeler oluşturmak için videolar ard arda eklenebiliyor.

indibutton

TikTok, Android ve iOS sistemlerine uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. 2018 yılının ilk yarısı sonunda 250 milyon günlük aktif kullanıcıya ulaştığını duyuran TikTok, 150’den fazla ülkede 500 milyon aylık aktif kullanıcı sayısını da geride bıraktı.Dünya çapında TikTok  uygulaması en çok indirilen uygulamalardan biridir.TikTok, tüm Android uygulamaları içinde de en fazla indirilen 3. uygulama konumunda bulunuyor. Türkiye’deki iPhone kullanıcıları arasında iOS platformunda video uygulamaları arasında en fazla indirilen uygulama olan TikTok, genel sıralamada da 6. konumdadır.

 

tiktokfena

Tik Tok uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra uygulamayı rahat bir şekilde  kullanmak için aşağıda belirtilmiş olan adımları izlemeniz gerekmektedir.

1)Tik Tok uygulamasını sitemizden hızlı bir şekilde indirdikten sonra uygulama içinde kaydolmanız gerekmektedir.Profil simgesine tıklayarak ve ardından gerekli bilgileri doldurarak uygulamaya kayıt olabilirsiniz.

* Uygulamaya diğer sosyal medya kanalları, mail ya da telefon numarası aracılığıyla kayıt olunabilir.

indibutton

2)Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra da uygulamanın sol alt kısmında yer alan mercek simgesi yardımıyla başka profiller ve türlü türlü etiketler aratılabilir. Her sosyal medya kanalında olduğu gibi de takip edilen profillerin gönderileri ana sayfaya düşüyor. Sağ alt kısımda yer alan mesajlar bölümüne girerek de mesajları ve bildirimleri kullanıcılar görüntüleyebilir.

3)Bu maddede en önemli kısım yani vide paylaşma aşamasına değineceğiz.İlk olarak, altta yer alan menünün orta kısmında bulunan “+” simgesine dokunun ve paylaşmak istediğiniz videoyu kaydetmeye veya seçmeye hazır hale getirin. Tercihinize bağlı olarak da paylaşmak istediğiniz videoya üst tarafta bulunan “Ses Seçin” seçeneğinden müzik de ekleyebilirsiniz. Ayrıca sağ alt kısımda yer alan yükle kısmına dokunarak da cihazınızda yer alan bir videoyu hemen ekleyebilirsiniz. Bu eklemeleri yaptıktan sonra video paylaşım yerinin sol alt kısmındaki efektler simgesi aracılığıyla yüz filtresi ve emoji ekleyebilirsiniz. Paylaşılmak istediğiniz video bittikten sonra da son ayarlamalar yapıp videonuzu paylaşabilirsiniz.Hadi hemen siz de bu eşsiz deneyimin bir parçası olun!

indibutton