Discord

Discord uygulamasını indirmek için aşağıdaki butona tıklayınız.

indibutton

Discord, tamamen ücretsiz olarak tüm servislerini oyun severlerin kullanımına sunan ve oyuncuların birbirleri ile anlaşabilmesini sağlayan etkili bir iletişim aracıdır.Fonksiyonları arayüzü boyunca düzgün bir şekilde düzenlenmekte ve yeni başlayanlara bile minimum çabayla fayda sağlayabilmektedir.

Çevrimiçi oyun oynarken arkadaşlarınızla iletişim kurmak için uygun bir yol arıyorsanız, hem yazı hem de sesli sohbet desteği sağlayan Discord’a geçebilirsiniz. Onlarla sohbet edebilmeniz için bunları kişi listenize eklemeniz gerekir. Bunu, Arkadaş Ekle düğmesini tıklatarak ve arkadaşlarınıza e-posta adresleri veya uygulamada size verilen numara ile kolayca ulaşabilirsiniz.

 

discord-sohbet

 

indibutton

Discord Nasıl Kullanılır?

Discord‘u kullanmak için Discord‘da kanal açmak şart. İlk olarak Discord uygulama sayfasına gidin. Ekranın sol üst köşesinde bulunan “+” simgesine tıklayın. Eğer “+” simgesi yoksa Discord simgesine tıkladığınızda görünecektir. Ardından gelen pencerede “Bir Sunucu Oluştur”a tıklayın. Daha sonra ” Sunucu Adı”nı doldurup “Oluştur” butonuna tıklayın. Böylece Discord’da kanal açma işlemi tamamlanır. Bu aşamadan sonra karşınıza davet için bir link penceresi çıkacaktır. Pencereyi kapattığınızda kanala otomatik olarak bağlanacaksınız. Kanal simgesine tıkladığınızda “Anlık Davet Oluştur”a giderek davet linkini bulabilirsiniz.Discord oyun oynayanlar kadar iş veya günlük görüşmeler yaparken de kullanılabilir.Denemenizi önereceğimiz bir uygulama olmuştur.

indibutton